Jdi na obsah Jdi na menu

komentar

27. 4. 2006
Na pokraji vyradenia sa nachádzajú aj hokejisti Dallasu, ktorí ešte stále nenašli ten správny recept na Colorado. "Lavíny" mali po dvoch výhrach u súpera prvýkrát výhodu domáceho prostredia a zápas začali dobre, po úvodnej dvadsaťminútovke viedli 2:1. No "hviezdam" patrila prostredná časť hry a dvomi presnými zásahmi naklonili misky váh na svoju stranu.

Tesný náskok potom úspešne bránili až do poslednej minúty. Za vylúčenie Brendena Morrowa pykali hostia vyrovnávajúcim gólom v podaní Andrewa Brunetta a duel dospel do predĺženia. Nadstavený čas ukončil už po minúte šťastným gólom Alex Tanguay, jeho prihrávku adresovanú Ianovi Laperrierovi korčuľou nešťastne tečoval za chrbát bezmocného Martyho Turca Willie Mitchell.

Východná konferencia:
NY Rangers - New Jersey 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) - stav série 0:3
Góly: 2. Langenbrunner (Eliáš, Rafalski), 10. Eliáš (Langenbrunner, Hale), 23. Parise (Gionta, Gomez). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:20. Brankári: Lundqvist - Brodeur. Diváci: 18 200.

Montreal - Carolina 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1) - stav série 2:1
Góly: 30. ZEDNÍK (Ryder, Souray) - 52. Brind'Amour (Hedican, Commodore), 64. Staal (Hedican, Stillman). Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:36. Brankári: Huet - C. Ward. Diváci: 21 273.

Philadelphia - Buffalo 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) - stav série 1:2
Góly: 7. Savage (HANDZUŠ, Hatcher), 27. Forsberg, 33. Forsberg (Gagne, Knuble), 60. Gagne (Forsberg, Knuble) - 3. Kotalík (Afinogenov, Connolly), 45. Connolly (Kalinin, Afinogenov). Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 27:28. Brankári: Esche - R. Miller. Diváci: 19 984.

Západná konferencia:
Colorado - Dallas 4:3 po predĺžení (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0) - stav série 3:0
Góly: 6. Sakic (B. Clark, Brisebois), 19. Tanguay (Hejduk, Wolski), 60. Brunette (Sakic, Tanguay), 62. Tanguay (McLean, Laperriere) - 11. S. Barnes (Morrow), 29. Klemm (Miettinen, Morrow), 40. Zubov (J. Jokinen, Modano). Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 29:22. Brankári: Theodore - Turco. Diváci: 18 007.